TPMS – Zmiany w prawie europejskim

TPMS – Zmiany w prawie europejskim


Ustawa została wprowadzona w życie 20.06.2012, lecz przepisy zawarte w niej zdecydowano się wprowadzić w życie w etapach 

Etap 1:
Ustawa reguluje, że auta które otrzymały homologację typu M1, później niż listopad 2012 roku muszą być również wyposażone w system do monitorowania ciśnienia w oponach. 

Etap 2:
Od 1 listopada 2014 roku, weszła w życie nowa dyrektywa Unii Europejskiej, która określa, że wszystkie nowe samochody osobowe kategorii M1 muszą być wyposażone w System Monitorowania Ciśnienia w Oponach – TPMS.

Więc teraz wszystkie nowe pojazdy, które opuszczają salony polskich dealerów samochodowych, muszą być fabrycznie wyposażone w system do pomiaru ciśnienia w oponach. 

Regulacja ECE-R 64 nie określa jednak, jaki system ma być zamontowany w aucie. Może on być zarówno pośredni jak i bezpośredni. Ustawa nie narzuca producentom, czy czujniki mają być oryginalne czy też z rynku wtórnego (zamienniki). 


Ustawa została wprowadzona na wzór ustawy, która od 2007 roku obowiązuje w USA. Głównym jej założeniem jest zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Odpowiedni poziom ciśnienia w kołach gwarantuje mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie zmniejszenie poziomu emisji CO2. Drugą kluczową sprawą jaka dzięki temu pośrednio reguluje ustawa jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących pojazdem. 

NOVAX

PRODUKTY, opony, felgi salowe ; aluminiowe, czujniki ciśnienia w oponach TPMS, mierniki ciśnienia w oponach, śruby i nakrętki do kół, śruby i nakrętki antykradzieżowe, pierścienie centrujące do felg aluminiowych, dystanse poszerzające na koła, kołpaki, kapsle na koła, materiały do naprawy opon i dętekm, płyny eksploatacyjne, oleje silnikowe, klocki i tarcze hamulcowe, uszczelniacze do opon, żarówki samochodowe, wycieraczki samochodowe BOSCH, płyn do spryskiwaczy, odmrażacze do szyb i zamków, łańcuchy śniegowe, stojaki do felg i kół, pokrowce na koła, worki do opon

USŁUGI wymiana i naprawa ogumienia, naprawa, prostowanie, malowanie i regeneracja felg aluminiowych, zdejmowanie zabezpieczeń antykradzieżowych z felg, wymiana oleju, serwis hamulców, wymiana elementów zawieszenia, nabijanie i odgrzybianie klimatyzacji