Point S zdecydowanie zaleca używanie odpowiedniego typu opony szczególnie w krajach, w których występują ekstremalne warunki pogodowe. Jeśli nie mają Państwo z takimi do czynienia wówczas polecamy użytkowanie naszych opon Point S 4 Season, których użytkowanie zimą jest bezpieczniejsze niż pozostawienie na aucie opon letnich w okresie zimy. Potwierdzamy, iż bezpieczeństwo, droga hamowania i prowadzenie pojazdu w warunkach zimowych jest lepsze na oponach całorocznych zimą niż na oponach letnich w warunkach zimowych.
Jeśli potrzebujecie fachowej porady w zakresie doboru produktu, skontaktujcie się z naszymi serwisami.
Parametr |
Korzyści |
Technologia |
Warunki wilgotne |
Wysoka wydajność w warunkach wilgotnych;
Dobra odporność na aquaplaning i krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni; |
|
Śnieg |
Dobre hamowanie i przyczepność na śniegu;
|
Technologia lameli skumulowanych w centralnej części opony zwiększa przyczepność opony podczas hamowania na śniegu;
|
Stabilność jazdy |
Dobra stabilność jazdy podczas pokonywania zakrętów zarówno na suchej, mokrej jak i zaśnieżonej nawierzchni; |
Rozkład kanałów bocznych i obwodowych poprawia dynamikę pojazdu gwarantując właściwy rozkład sił podczas jazdy; |
Każdy kierowca jest inny dlatego też Point S oferuje 5 różnych rozmiarów opon do pojazdów typu VAN i aut dostawczych . Poznaj rozmiary opon całorocznych Point S 4 Seasons VAN i znajdź odpowiednią dla siebie oponę. Jeśli wahasz się i nie masz pewności jaki rozmiar wybrać, skontaktuj się z naszym serwisem, którego pracownicy są po to aby Ci pomóc.
Hałas zewnętrzny
Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)
Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon
Klasa A
3dB poniżej limitu europejskiego
Klasa B
Zgodny ze starymi europejskimi limitami
Klasa C
Zgodny ze starymi europejskimi limitami
Uwaga
Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.
Przyczepność na lodzie
Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.
Przyczepność na śniegu
Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.
Efektywność paliwowa
Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).
Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.
1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.
Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A
1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.
Uwaga:
Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)
Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.
2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni
Odległość hamowania
Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)
Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740
Uwaga:
Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.
Więcej o etykiecie oponiarskiej przeczytasz w rozporządzeniu Wspólnoty Europejskiej WE 2020/740 (PDF).